loading

Loading...

Jury konkursu

Jury konkursu

lidia_popiel_m[tblock title=”Lidia Popiel”/] fotografią zajmuje się od ponad 15 lat. Na co dzień jest wykładowcą w warszawskiej Wyższej Szkole Fotografii. Jest redaktorką naczelną magazynu Fine Life. Współpracowała z wieloma periodykami, wykonując zdjęcia okładkowe, mody, ilustracje do wywiadów i reklamy. Jej prace publikowano m.in. na łamach „Zwierciadła”, „Pani”, „Sukcesu”, „Machiny”, „Sceny” i „Gentlemana”. W 1998 roku powstała wystawa zdjęć portretowych znanych osób, która była pokazywana w większych polskich miastach przez prawie 10 lat.

finelifefineLIFE.pl to magazyn, który powstaje w oparciu o niezwykłe zdjęcia i komentarze wyjątkowych ludzi.

 


candrowicz_m[tblock title=”Krzysztof Candrowicz”/] – kreatywny łodzianin i promotor kultury – to określenia, które chyba najlepiej definiują pomysłodawcę, twórcę i współtwórcę licznych projektów związanych z kulturą, sztuką i przemysłami kreatywnymi w Łodzi. Dyrektor ŁÓDŹART CENTER, dyrektor FOTOFESTIWALU – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, dyrektor festiwalu ŁODŹDESIGN oraz założyciel PHOTO FESTIVAL UNION – sieci 30 europejskich festiwali fotografii. W doskonały sposób łączy sztukę z przemysłami kreatywnymi.

W ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim (Socjologia Sztuki). Odbył stypendium naukowe na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Macedońskim w Salonikach w Grecji. Ukończył także studia podyplomowe Zarządzanie Kulturą w perspektywie integracji z Unią Europejską na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Inicjowane, tworzone i współtworzone projekty:

Łódź Art Center, Fundacja Edukacji Wizualnej, Fabryka Sztuki w Łodzi, Art_Inkubator, Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Łódź Design Festival, Unia Europejskich Festiwali Fotografii, Łódź Europejska Stolica Kultury 2016, Konferencja PRZEMYSŁY KREATYWNE, „Łódź You like to be creative”


saczuk_m

[tblock title=”Bernard Saczuk „/]Pomysłodawca oraz pierwszy redaktor naczelny serwisu looksfery.pl. Twórca legendarnego, łódzkiego klubu Mały Pikuś, dyrektor artystyczny OFF Fashion Week Poland oraz Young Fashion Photographers Now.

Young Fashion Photographers Now to wystawa promująca młodych, zdolnych fotografików mody na Fashionphilosophy Fashion Week Poland – najbardziej prestiżowej imprezie modowej w Polsce, a także poszukiwanie nowych trendów w fotografii mody.

OFF Out of Schedule to prezentacja projektantów awangardowych i nieznanych szerszej publice, którzy stronią od komercyjnego rozgłosu, ale także promocja młodych, dobrze zapowiadających się talentów. To moda, która jest nie tylko piękna, zwiewna i elegancka, ale także wszystko to, co w niej dziwne, przeskalowane, nietypowe i kontrastowe. OFF to platforma przenikania się różnych dziedzin sztuki, takich jak fotografia, muzyka, sztuki wizualne czy taniec.